2020’nin En İyi Dört Mevsim Lastik Sıralaması Belli Oldu

Gün geçtikçe Türkiye’de dört mevsim lastiklere olan ilgi artıyor. Son on yılda lastik teknolojisinde yapılan geliştirmeler 4 mevsim lastiklerin kışın da iyi performans vermesini sağladı. Her yıl GripDetective sitesi tarafından yapılan lastik testleri sayesinde, farklı firmaların testleri baz alınarak yılın en iyi 10 lastiğini görebiliyorsunuz. Böylece oldukça objektif bir sonuç elde ediyorsunuz.

Her yıl İtalyan GripDetective sitesi, araba ve motor lastiği testlerini ,araba dergileri ve motor organizasyonlarından alarak derliyor. İşte 2020’nin en iyi dört mevsim lastiği Goodyear Vector 4 Seasons G3 seçildi. Goodyear testlerden 5 tam puan alarak zirveye oturdu. Geçen sene birinci sırada olan Michelin’s Crossclimate+ ise ikinci sıraya geriledi. Üçüncü sırayı ise ülkemizde çok bilinmeyen bir lastik markası olan Hankook Kinergy 4S2 H75OA 4.5 ile iyi puan aldı.   

2020 yılının en iyi dört mevsim lastikleri arasında dördüncü sırada Bridgestone ve Vredestein da var . İlkbaharda tanıtılan Bridgestone Weather Control A005 Evo, Japon markanın önceki versiyonu test edildi. Hollandalı Vredestein, 2020 testlerine 3 dört mevsim lastik soktu bile. Güçlü otomobiller ve SUV’lar için tasarlanan Quatrac Pro , Quatrac 5 ve bu kış sezonunda piyasaya sürülen yepyeni Quatrac bu Vredestein’ı temsil ediyor.

Altıncı sırada ise Continental AllSeasonContact var. Alman şirket bu yıl yeni lastiklerin çıkmasıyla 3 sıra aşağı indi. 2019’da ortalama 4,3 alırken bu sene 4,25’e düştü.

Geçen sene 2,7 puan alan falken bu sene EuroAllSeason AS210 ile 4 puan alarak 7.sıraya yükseldi. Bu gerçekten önemli bir gelişme.

Kaynak: Gripdetective

Bu yazı 369 kez okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.