2020’nin En İyi Kış Lastikleri

TyreReviews.com’dan aldığımız kış lastiklerinin performansları, müşteri yorumlarına göre sıralanmıştır. Dünya çapında kullanıcılar tarafından yapılan bu objektif yorumlar sayesinde 2020’nin en iyi lastikleri seçilmiş. Bu değerlendirmede 1. sırada 4 büyük üreticinin lastiği bulunuyor. Kullanıcı yorumları esas alınarak hazırlanan listede pahalı ve ucuz lastikler var.

İşte 2020’nin en iyi kış lastikleri

1.Bridgestone Blizzak LM005

 Bridgestone Blizzak LM005 serisi lastik gerçekten kar ve yağmur açısından dengeyi bulmuş bir lastik. Bridgestone bu seriyle muhteşem bir geri dönüş yapmış bulunuyor. Diğer kar lastiklerinin aksine ıslak zeminde de mükemmel bir tutuşu olduğu söyleniyor. Karda da iyi bir tutuş sağlayan Bridgestone Blizzak LM005 gerçekten bir çok testten alnının akıyla çıktı.

Tek dezavantajının ortalama bir aşınma performansı sergilemesi olduğu söyleniyor. Türkiye yollarında ne kadar dayanır bilinmez ama Türkiye’de kullanıcıların memnun olduğu yönünde duyumlar aldık. Tabi bizim ülkede kış lastiği çok pahalı olduğundan, lastiklerin dayanıklı ve uzun ömürlü olması birinci sırada geliyor. Yine lastiğin hamurunun 10 yıl sizi götüreceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Böyle bir lastik yok maalesef.

1.Bridgestone Blizzak WS90

Bridgestone Blizzak WS90 ise Amerikan pazarının favorisi olan ekstrem kış lastiği olarak biliniyor. 

1. Michelin X Ice Snow

Michelin X-Ice Snow ise önceki selefine göre kar tutuşu % 4, buz tutuşu % 8 iyileştirilmiş bir model. İşte bu sayede çivili lastiği kullanamadığınız zorlu kış koşullarında bu lastik yardımınıza koşacaktır.

1.Continental VikingContact 7

Continental VikingContact 7 karda inanılmaz performans sergileyen çivisiz bir kış lastiği. Ayrıca buzda ve ıslak zeminde iyi bir tutuş sergiliyor.

 1.Continental IceContact 3

Continental IceContact 3 çok iyi yuvarlanan çivisiz bir kış lastiği ve kuru, ıslak, kar ve buz üzerinde iyi bir tutuş sergiliyor.

1: Nokian Hakkapeliitta R3

Nokian Hakkapeliitta R3 bu kış lastiğiyle çivisiz lastikler arasında en yüksek sürtünme katsayısına sahip. Kar,buz,kuru zemin ve ıslak zeminde muhteşem bir tutunma sergiliyor.

2.Goodyear UltraGrip Performance+

Goodyear UltraGrip Performance+ Karda çok güçlü performans sergilerken, ıslak zeminde de iyi bir fren mesafesine sahip. Ayrıca yakıt tüketimini düşürüyor. Fakat kuru fren mesafesi biraz uzuyor.

2.Michelin Alpin 6

Michelin Alpin 6 kuru, ıslak ve karlı zeminde iyi performans sergiliyor. Ayrıca çok iyi kontrol sağlıyor ve düşük aşınmaya sahip. Dezavantajı pahalı ve gürültüsü yüksek.

2. Goodyear UltraGrip 9+

Yeni Goodyear UltraGrip 9, karda ve ıslak zeminde çok iyi performans gösteriyor ve düşük yakıt tüketimi verilerine sahip. Tek dezavantajı kuru zeminde bir zayıf tutunuyor.

2.  Michelin Pilot Alpin 5

Yeni Michelin Pilot Alpin 5 her koşulda iyi yol tutuşa sahip, çok düşük aşınmaya sahip ve düşük benzin tüketimi sağlıyor. Fakat pahalı olduğundan erişmek zor.

3.  Hankook Winter i cept RS2

Hankook Winter I’Cept RS2 fiyat performans olarak iyi bir denge sağlamış. Tüm koşullarda özellikle de ıslak zeminde tutuşu baya iyi. Fakat yakıt tüketimi olarak ortalama bir performansa sahip.

3.Continental WinterContact TS 860

Continental WinterContact TS860S çok iyi kontrole sahip ve kuru zeminde iyi tutuyor. Artık yeni seri TS 870 çıksa da bu lastik halen iyi performansa sahip. Tek dezavantajı kuru zeminde biraz zayıf.

 

4.Vredestein Wintrac Pro

Vredestein Wintrac Pro tüm hava koşullarında dengeyi bulmuş, fiyat performans lastiği. Fakat yakıt tüketimini arttırabiliyor.

 

4.  Dunlop Winter Sport 5

 Dunlop WinterSport 5 artık 5 yıllık bir lastik ama karda ve yağmurda iyi performans gösteriyor. Tek kusuru kuru zeminde uzun fren mesafesi.

4.BFGoodrich gForce Winter 2

BFGoodrich gForce Winter 2 fiyatı iyi, kar performansı muhteşem, yüksek kızaklama(suda kayma) direncine sahip. Bu lastiğin de tek kusuru kuru zeminde kötü performansa sahip olması.

4. Kleber Krisalp HP3

Kleber Krisalp HP3 fiyatı iyi, kar performansı muhteşem, yüksek kızaklama(suda kayma) direncine sahip. Fakat kuru zeminde yine iyi bir performans sergileyemiyor.

 

İşte bu yorumlardan yola çıkarak en iyi lastiği seçebilirsiniz. Yakında ucuz lastikler içinde bir test yayınlayabiliriz.

Kaynak:

https://www.tyrereviews.co.uk/Article/The-Best-Winter-Tyres-for-2020.htm

 

 

 

 

 

Bu yazı 358 kez okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.