Volvo Yeni Araçlarında Maksimum Hızı 180 km/s’le Sınırlayacak

Volvo tüm yeni araçlarında hız sınırının 180-km/s’e indirileceğini duyurdu. Geçtiğimiz günlerde yapılan duyuruyla üretim hattından inen yeni Volvoların hepsinde maksimum hız 180 km/s olacak. İsveçli otomobil üretici geçen sene araçların hızını limitlendirme fikrinden bahsetmişti. Araç üreticileri sürücülerin kurallara uyması için benzeri uygulamalar yapmak istese de, çoğu sürücü buna karşı bir duruş sergiliyor. İşte  Volvo önce güvenlik diyerek, kullanıcılara aşırı sürat konusunda mesaj vermek niyetinde gözüküyor.

Araçlarda gelecek hız sınırlamaya Care Key(dikkat anahtarı) adı verildi. Tüm Volvo araçlarında olacak anahtar sayesinde kullanıcılar ekstra limitler de koyabilecek. Böylece aileler tecrübesiz çocuklarına bazı sürat sınırları koyabilecek.

“Biz Volvo olarak, araba üreticisinin trafik güvenliğini iyileştirmek için bir sorumluluğu olduğu bilincindeyiz. Bizim hız sınırlandırma teknolojimiz, insanlar arasında bir diyalog başlatarak düşünmeye yöneltecek. Hız limiti ve Care Key sayesinde insanlar hızın tehlikeli olduğunu anlayacak ve yansıyacaktır.  Ayrıca fazladan gönül rahatlığı ve daha iyi sürücü davranışı sağlayacaktır,” diyor Volvo Cars Güvenlik Merkezi Şefi Malin Ekholm.

Volvo araçlarında güvenliği maksimuma çıkararak, ölüm oranını sıfırlamak istiyor.

Kaynak: https://newatlas.com/automotive/volvo-limits-speed-112-mph/

Bu yazı 515 kez okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.